Kalendář zemědělských a ekovýchovných akcí

Vzdělávací a osvětové programy z oblasti zemědělství a ekologické výchovy - to je jedna z priorit rezortu zemědělství a životního prostředí Libereckého kraje. Kalendář vzdělávacích akcí vydal rezort letos již po osmé.

„Kalendář zahrnuje celkem 29 zemědělských akcí a 16 programů z ekologické výchovy. Na jejich realizaci spolupracujeme s celou řadou subjektů, především pak s agrárními a ekologickými neziskovými organizacemi. Budou připravovány programy jak pro širokou veřejnost, tak pro odborníky,“ přiblížil obsah nedávno vydaného kalendáře pro rok 2009 radní za zemědělství a životní prostředí Jaroslav Podzimek.

Za zmínku stojí například 8. krajské dožínkové slavnosti, které se uskuteční v Doksech, či po třetí připravovaný Den regionálních potravin. Ten letos proběhne před libereckou radnicí. Ekovýchovné akce jsou určeny hlavně dětem, mládeži a pedagogům.

V Kalendáři je představena činnost příspěvkové organizace rezortu Střediska ekologické výchovy Libereckého kraje. Zemědělcům a potravinářům je zde nabídnuta nová služba informačního portálu Agrární poradenské a informační centrum.

Kalendář bude k dispozici na kontaktním centru Krajského úřadu, v informačních centrech a samozřejmě při vlastních akcích. Elektronickou formu pak můžete nalézt na www.kraj-lbc.cz , www.ekovychovalk.cz a www.apic.cz .


Vytvořeno 20.2.2009 9:42:45 | přečteno 1540x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load