Katalog neziskovek

Na adrese http://katalog.neziskovky.cz byl zprovozněn nový katalog neziskovek, který je komplexním, celostátním přehledem služeb a produktů, které poskytují české neziskové organizace.

Je místem na internetu, kde má veřejnost příležitost vyhledat si potřebné služby nebo produkty.
Někdo hledá vhodný kroužek pro své dítě, opatrovnici pro dědečka, osobní asistenci pro dítě autistu, zvíře z útulku nebo si chce pořídit třeba svíčky k vánocům. Katalog neziskovek tak je i marketingovým nástrojem pro NNO, které v něm nabízejí svoje produkty.
Předností Katalogu je aktuálnost dat a přehledné vyhledávání na základě speciálně vytvořené klasifikace služeb. Součástí systému je propojení s celostátní Evidencí nestátních neziskových organizací, na základě kterého si uživatel může ověřit, zda je organizace zaregistrovaná v ČR a má statut neziskovosti.

Chcete být v katalogu?

Katalog neziskovek je určen, jak již název napovídá, neziskovým organizacím - občanský sdružením, obecně prospěšným společnostem, církevním právnickým osobám a příspěvkovým organizacím v ČR, které působí ve všech oblastech a oborech neziskového sektoru a které nabízí služby a produkty veřejnosti. Katalog neziskovek je rozdělen do deseti základních oblastí:

Sociální služby a zdraví
Kultura, umění a komunikace
Životní prostředí
Sport a volný čas
Výchova, vzdělávání a výzkum
Krizová a humanitární pomoc
Rozvoj
Právo a obhajoba zájmů
Dobročinnost a dobrovolnictví
Náboženství a religionistika

Každá z těchto oblastí se člení dále do jednotlivých podktategorií podle specifických služeb a podle jednotlivých regionů. Je tak možné rychle a jednoduše najít například občanské poradny v kraji Vysočina. Katalog neziskovek je součástí informačního portálu neziskového sektoru www.neziskovky.cz a je možné se do něj na adrese http://neziskovky.cz/katalog/registrace/insert registrovat od 1. září 2007.

S pozdravem

Linda Lopezová
Vedoucí informačního oddělení
Informační centrum neziskových organizací, o.p.s.
Malé nám. 12, 110 00 Praha 1
tel.: 224 239 876
fax: 224 239 875
e-mail: lopezova@icn.cz
www.neziskovky.cz

Vytvořeno 1.11.2007 8:28:59 | přečteno 2005x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load