Když se řekne Fair Trade

Nevíte, co je to Fair Trade? Pak přijďte ve středu 3. října v 18:30 do obchůdku U Filantropa v Růžové ulici v Liberci (vedle bývalé restaurace Šavlovna) na příjemné posezení spojené s ochutnávkou Fair Trade produktů. Akci organizuje Ekoporadna Orsej při Společnosti pro Jizerské hory, o.p.s. v Liberci.

Fair Trade („férový obchod“) je alternativní přístup ke konvenčnímu mezinárodnímu obchodu, který klade důraz na sociální a ekologický rozměr výroby a obchodu.
Je to obchodní partnerství, jehož cílem je udržitelný rozvoj pro znevýhodněné výrobce převážně ze zemí Afriky, Latinské Ameriky a jižní a jihovýchodní Asie. Tohoto cíle se snaží docílit především poskytováním férových obchodních podmínek pro zapojené výrobce a informováním spotřebitelů o situaci výrobců a jejich zaměstnanců v rozvojových zemích.
Jeho cílem je v první řadě podpořit malé výrobce a zemědělce z rozvojových zemí tak, aby se dokázali uživit vlastní prací, která je v souladu s ekologicky šetrným a sociálně ohleduplným přístupem. Pro mnoho pěstitelů tak Fair Trade představuje příležitost jak se vymanit ze spirály chudoby a neudržitelného ničení přírodního prostředí a vytvořit spolu s dalšími pěstiteli konkurenceschopná sdružení, fungující na mezinárodním trhu. Fair Trade podporuje také zaměstnance (i větších) podniků v jejich úsilí o lepší pracovní a životní podmínky.
Mnoho výrobků potravinového charakteru splňuje kvalitu „bio“, neboť jsou vyráběny původním šetrným způsobem a mají tak zcela jedinečnou chuť!

Pro omezené prostory v obchůdku je třeba se předem přihlásit:

tel.: +420 774 757 023 (D. Kavan), mail: david.kavan@ekovychovalk.cz

Akce se koná v rámci kampaně: „Biopotraviny 2007“ a je pro účastníky zdarma.

Těšíme se na Vás!

Ing. David Kavan

Vytvořeno 14.9.2007 12:17:24 | přečteno 2482x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load