Kozí sýr i na náš stůl…

Možnost koupit si kozí sýr v obchodě není zatím dost běžná, přestože u nás již existují kozí farmy. Na jednu z nich, do Pěnčína, se chce vydat ekoporadna Orsej v Tanvaldě ve středu 25. července. Sraz zájemců je v 8 hodin na autobusové zastávce v Plavech. Pojedeme do Hutě a odtud půjdeme pěšky do Pěnčína. Exkurze se tak stane zároveň i výletem.

Pro návštěvníky farmy je připravena prohlídka výrobny kozích sýrů spojená s ochutnávkou a s možností zakoupení sýrů z produkce sýrárny. Je známo, že kozí mléko a výrobky z něj (kromě sýrů také syrovátka) jsou přirozeným prostředkem pro zdraví.
Návštěvníci si také mohou prohlédnout zvířata chovaná na farmě - kozy, skot, ovce, husy, kachny, pávy, perličky, slepice… Děti se tedy mohou těšit na malou „domácí zoologickou zahradu“.
Firma FIPOBEX s.r.o., která Kozí farmu provozuje, nabízí i atraktivní vyhlídkovou jízdu silničním vláčkem na vrchol Černé studnice s možností návštěvy rozhledny. My se ale pravděpodobně v případě, že nám to čas dovolí, vydáme pouze do osady Krásná, do míst, kde žil a léčil lidi „Faust Jizerských hor“ doktor Kittel.

Dana Hariková a Libuše Novotná

ikona souboruPozvánka na kozí farmu v Pěnčíně

Vytvořeno 19.6.2007 8:28:38 | přečteno 2373x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load