Kraj přispěje k oslavám Dne zvířat

Planeta Země není místem k žití jen pro člověka. Patří všem živým tvorům. Na tuto skutečnost bohužel velmi často zapomínáme. Připomenout tento fakt je cílem svátku, který je na celém světě slaven 4. října.

„Již pátý ročník Dne zvířat v České Lípě bude zaměřen na téma Zvířata volně žijící a zvířata chovaná v zoologických zahradách,“ přiblížil náplň akce v České Lípě náměstek hejtmana Radim Zika. Jeho resort na přípravě oslav spolupracuje s hostiteli - českolipským Vlastivědným muzeem a galerií. Celodenní program představí práci sokolníků, ošetřovatelů zvířat v zoologických zahradách i činnost útulků a záchranných stanic pro handicapované živočichy. Všem bude k dispozici chovatelská a terarijní poradna. Budou také připraveny tvůrčí a vědomostní dílny.
Program pod záštitou krajské zastupitelky a starostky České Lípy Hany Moudré proběhne ve čtvrtek 2. října od 10.00 do 16.00 hod a je určen především školním kolektivům.

Další akce vyvrcholí vyhlášením nejlepších děl a vernisáží v sobotu 4. října v 10.00 hod v Krajské vědecké knihovně v Liberci. Na té kraj spolupracuje se Zoo Liberec. „Výtvarná a literární soutěž pro žáky základních škol má již desetiletou tradici a pravidelně se setkává s velmi kladným ohlasem,“ řekl Zika. Soutěž se stala příležitostí k zamyšlení nad vztahem lidí a zvířat, a to jak pro samotné dětské umělce, tak pro návštěvníky výstavy nejlepších prací. Dětská díla zahrnují nejen vyjádření lásky k domácím mazlíčkům, ale dotýkají se také problematiky ochrany zvířat v České republice i ve světě.
Letošní ročník se koná pod záštitou náměstka hejtmana Libereckého kraje pověřeného vedením resortu školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Petra Doležala.

Vytvořeno 29.9.2008 12:52:19 | přečteno 1462x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load