Kraj zve na GIS DAY 2008

V listopadu je na celém světě oslavován GIS Day, česky Den GIS. Jeho cílem je seznámit širokou veřejnost s praktickým využitím geografických informačních systémů (GIS).

„Den GIS se celosvětově koná od roku 1999 a Liberecký kraj, který GIS využívá při řadě činností, se k němu připojuje již popáté. Budeme opět spolupracovat s organizacemi, které geografické informační systémy využívají ve své praxi nebo při výuce,“ řekla Irena Košková, odborný pracovník GIS krajského úřadu. Na realizaci třídenní akce se spolu s Libereckým krajem podílí Technická univerzita Liberec, Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje a liberecké Gymnázium F. X. Šaldy.

Letošní ikona souboruoslava dne GIS se bude konat od středy 12. do pátku 14. listopadu v prostorách Krajské vědecké knihovny v Liberci. Svou práci zde představí odborníci z praxe, studenti univerzity či gymnázia, ale i žáci základní školy, a to formou krátkých přednášek a zejména pak při konkrétních, živých, ukázkách na počítačových stanovištích.

Každý den, od 8.00 do 14.00 hod., bude vyhrazen školám. Ty se musí přihlásit na http://gisday.tul.cz/ . Ve středu a čtvrtek pak budou od 14.00 do 17.00 hod. připraveny workshopy pro pracovníky veřejné správy i širokou veřejnost. Přednášející odborníci se pokusí ukázat, jak je GIS využíván v krizovém řízení, protipovodňové ochraně, ochraně přírody, územním plánování, dopravě, regionálním rozvoji, vzdělávání na všech stupních škol a v dalších oblastech.

Součástí Dne GIS bude také doprovodná výstava posterů a dětských kreseb, která představí další možnosti použití GIS. Ta bude přístupná v prostorách Krajské vědecké knihovny od 8. do 27. listopadu 2008.

Další informace najdete na webových stránkách kraje www.kraj-lbc.cz , a ještě podrobněji na speciálních stránkách zřízených k této příležitosti http://gisday.tul.cz/ .

Vytvořeno 24.10.2008 8:57:33 | přečteno 1620x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load