Krajský den včely proběhl v Oldřichově v Hájích

Praktické informace k včelaření, představení a prodej spousty včelařských produktů, vyhlášení výsledků dětské výtvarné soutěže Ze života včel, ale i skleněný úl či prohlídka včel pro mikroskopem - to vše bylo připraveno pro návštěvníky již 6. krajského dne včely a mladých včelařů. Ten proběhl v sobotu 22. května v Ekocentru Oldřichov v Hájích a přilákal kolem 250 návštěvníků.

„Situace v našem včelařství není vůbec dobrá. Věkový průměr včelařů je kolem 60 let a každoročně se jejich počet snižuje. Stav včelstev klesl za posledních patnáct let o více než třetinu. A přitom jsou včely pro přírodu a zemědělství velmi důležité - opylují většinu užitných i planých rostlin,“ přiblížil současný stav Vladimír Davídek, předseda liberecké okresní organizace Českého svazu včelařů, hlavního organizátora akce.

Podněcování zájmu o včelařství a získávání nových včelařů je tak velmi důležité. Řada spokojených návštěvníků byla důkazem toho, že akce, která probíhala ve spolupráci včelařů s Libereckým krajem a oldřichovských ekocentrem, svůj cíl splnila.

 
Vytvořeno 25.5.2010 15:06:05 | přečteno 1685x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load