Krkonošské muzeum vystavuje Svět tropů, hor a severské tundry

Krkonošské muzeum Správy KRNAP ve Vrchlabí připravilo v klášteře výstavu o životním příběhu českého přírodovědce profesora Jana Jeníka. Ten je nestorem vědeckého výzkumu v Krkonoších. Výstava bude přístupná do 31. října 2010.

Profesor Jeník, který oslavil v lednu 2009 své 80. narozeniny, představuje v pravém slova smyslu nestora moderního vědeckého bádání v Krkonoších. Jeho široký pracovní záběr z něho činí jednoho z význačných českých přírodovědců, jehož celoživotní dílo je známo i v celosvětovém kontextu.

Nově otevřená výstava přibližuje široké veřejnosti život a dílo této výjimečné osobnosti. Jak z názvu vyplývá, obsahová náplň výstavy přibližuje práci profesora Jana Jeníka v různých světových biomech a návštěvník bude mít možnost se blíže seznámit se zvláštnostmi tropických pralesů, savan, mangrovových lesů, temperátních lesů, středoevropských mokřadů evropských, afrických a amerických hor i skandinávské tundry.

Vedle celoživotní vědecké práce profesora Jana Jeníka výstava přibližuje i jeho pedagogickou a ochranářskou a vědecko-popularizační práci, reprezentaci na poli programu UNESCO Člověk a biosféra. Za činnost v oboru globálního životního prostředí obdržel v roce 1993 prestižní Cenu UNESCO Sultána Quaboose.

Bližší informace:
Bc. Radek Drahný, tiskový mluvčí, vedoucí oddělení styku s veřejností Správy KRNAP
tel.: 737 209 900, e-mail: rdrahny@krnap.cz, www.krnap.cz

Vytvořeno 30.6.2010 9:36:22 | přečteno 1573x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load