Léčivé účinky hub - Český ráj

Na čtvrtek 15.9. připravilo Středisko ekologické výchovy přednášku známé jihočeské mykoložky, RNDr. Anny Lepšové. Přednáška proběhne v Domě seniorů - ; Penzionu pohoda,v ulici 8.října v Turnově a je zároveň spojena i s besedou na téma houby a jejich léčivé účinky. Zvána na ni je široká veřejnost - ; přednáška začíná ve 14:30.

Houby byly používány v léčitelství již v nejstarších dobách. Již ve starých herbářích a spisech ze 4.-5. stol. př. n. l. zejména v Asii je nemálo důkazů o tom, že lidové léčitelství využívalo jejich cenných léčivých účinků ke zbavení se různých nemocí, k posílení organismu, i jako vynikající chuťové a energetické složky potravy. Počátky pěstování hub v Evropě spadají do období 16.-17. století.

Existuje spousta dokladů a důkazů o léčivých účincích především dřevokazných hub, buď v přírodním stavu, sušených, mražených, v prášku, v kapslích, nebo v téměř zázračných elixírech mládí a zdraví. Přesto se až dnes dokázaly jenom některé houby prosadit v oblasti vědy. Jejich schopnost a léčitelské „umění“ je využíváno téměř na celém světě. V současnosti se ve světě ročně pěstuje více než 5 miliónů tun hub pro kulinářské a farmaceutické účely.

ikona souboruPozvánka na akci Léčivé účinky hub

Vytvořeno 7.9.2007 7:31:08 | přečteno 1808x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load