Letošní Den Země ve Vlastivědném muzeu v České Lípě proběhl na téma Příroda světa

Letošní akce, pořádaná 22.4.2010 u příležitosti Dne Země, se zúčastnilo více jak tisíc dětí ze základních škol Českolipska, ale také z ostatních měst Libereckého kraje.

Velký ohlas vzbudila hra „Jaký jsem badatel.“ Jejím cílem bylo přiblížit žákům muzejní práci. Žáci měli za úkol nalézt odpovědi na otázky z pracovního listu. K nalezení odpovědí jim pomáhaly muzejní expozice.

Návštěvníci mohli shlédnout výstavu fotografií RNDr. Františka Pelce s názvem „Vzpomínky na Afriku“ a také expozici „Ochrana přírody a krajiny v České republice.“

Po celý den se konaly přednášky o Venezuele s přednášejícím Ing. Z. Vitáčkem, zoologem a ředitelem muzea, a taktéž přednáška Ze života starých Germánů na Českolipsku. Přednášeli archeologové P. Jenč a V. Peša.

V prostorách zahrady měli žáci možnost setkání s panem sokolníkem Strakou, v muzeu pak mohli navštívit stanoviště teraristiky a ornitologie.

Den Země v muzeu nabídl i výtvarné dílny, kde děti mimo jiné vytvořily květinovou girlandu s přáníčkama, do kterých psaly své náměty a prosby, co by se mohlo zlepšilo v životním prostředí. Girlanda je vystavena v městské knihovně v České Lípě.

Velké poděkování si zaslouží studenti SOŠ Lužické za spolupráci při pořádání akce.

Miroslava Netolická
Ekoporadna Orsej při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě

 
Vytvořeno 28.5.2010 10:18:07 | přečteno 1601x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load