Liberecká MRKVIČKA 2007

S ekologickou výchovou je nejlepší začít od co nejrannějšího věku. Mateřské školy mají pro její výuku široký prostor. Cílem dlouhodobého projektu Libereckého kraje Mrkvička, který probíhá od září 2004, je aktivovat a podporovat síť mateřských škol se zájmem o ekologickou výchovu. Jsou připravovány semináře, školky jsou seznamovány s novými publikace, metodickými materiály, nabídkou středisek ekologické výchovy i různými projekty, každý rok probíhá „konference“- setkání mateřských škol.

„Již čtvrté setkání v rámci projektu Mrkvička proběhlo na půdě liberecké zoologické zahrady ve čtvrtek 22. března. Místo nebylo vybráno samoúčelně. Jedním z důležitých cílů akce bylo seznámit učitelky mateřských škol s tímto zařízením, jako velmi vhodným místem pro praktickou ekologickou výchovu. Součástí programu byla řada praktických příspěvků, které účastnice seznamovaly s tím, jak začleňovat ekologickou výchovu do výchovy dětí v mateřských školách,“ řekl k programu letošní konference náměstek hejtmana zodpovědný za životní prostředí Radim Zika, který nad konáním převzal záštitu. Projekt koordinuje jeho resort ve spolupráci se Střediskem ekologické výchovy Libereckého kraje.

Na celodenní akci se představila střediska ekologické výchovy se svou nabídkou pro mateřské školy. Byly zde představeny zajímavé projekty, které v mateřských školách již probíhají. Akce se zúčastnilo 72 učitelek z celého Libereckého kraje.

Bližší informace o síti Mrkvička lze získat na http//mrkvicka.webz.cz popř. u Ing. Terezy Bezděkové, tel. 482 360 018, e-mail: tereza.bezdekova@strevlik.cz.

Vytvořeno 23.3.2007 8:06:44 | přečteno 1871x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load