Mapový server Správy KRNAP nabízí opět o něco víc

Mapový server Správy KRNAP (http://mapy.krnap.cz) je ode dneška zase o něco štědřejší a nabízí více informací. „Je to jeden z kamínků mozaiky, kterou je náš cíl - ; naprosto otevřená a transparentní, přátelská správa národního parku. Vycházíme tak vstříc našim obcím, odborné veřejnosti, ale i turistům, cyklistům a dalším návštěvníkům Krkonoš,“ říká ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka.

Mapový server Správy KRNAP v sobě nově sdružuje potřebné informace na jednom místě, bez nutnosti volit a přepínat si pro jednotlivé úkoly různé mapy, tak jak tomu bylo doposud. Podařilo se tak učinit mapový server mnohem přátelštější uživatelům. „Nepochybně je stále co vylepšovat a na tom také dál pracujeme,“ říká odborník Správy KRNAP na geografické informační systémy (GIS) Miroslav Válek. „Současné změny považujeme nicméně za významný krok vpřed,“ dodává Válek.

Správa KRNAP k dnešnímu dni na mapovém serveru zveřejnila i některé doposud nepublikované mapové vrstvy, obsahující zajímavé údaje týkající se Krkonoš. Jde například o přehled bezbariérových turistických tras nebo lavinových drah. Jednotlivé mapové vrstvy jsou pro lepší orientaci řazeny do tematických skupin.

Budeme rádi za další připomínky a nápady veřejnosti, jak mapový server Správy KRNAP ještě dále vylepšit.

Mapový server Správy KRNAP je k dispozici na adrese http://mapy.krnap.cz

Bližší informace:
Bc. Miroslav Válek, odborný pracovník GIS, Správa KRNAP, tel.: 499 456 286, 737 732 066, e-mail: mvalek@krnap.cz , www.krnap.cz

Kontakt:
Jakub Kašpar
náměstek ředitele, vedoucí odboru vnějších vztahů
Správa Krkonošského národního parku
Dobrovského 3
543 01 Vrchlabí
tel.: 499 456 314
mob.: 724 175 927
fax: 499 422 095
e-mail: jkaspar@krnap.cz
http://www.krnap.cz

Vytvořeno 2.7.2010 13:23:11 | přečteno 1928x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load