Mrkvička dál pomáhá školkám s ekologií

S výchovou je nejlepší začít od co nejrannějšího věku. A proto již před více než čtyřmi lety zahájil Liberecký kraj projekt Mrkvička.

Cílem dlouhodobého projektu je podporovat mateřské školy, které mají zájem o ekologickou výchovu. Pro učitelky jsou připravovány různé semináře. Jsou seznamovány s novými publikacemi a metodickými materiály, z nichž řadu dostanou zdarma. Zdarma mohou také konzultovat přípravu a realizaci školního vzdělávacího programu. Každý rok probíhá „konference“- setkání mateřských škol, kde svou práci představují střediska ekologické výchovy,“ přiblížil projekt Tomáš Komrzý z Libereckého kraje.

A co čeká členy sítě Mrkvička v 1. pololetí roku 2009? V lednu se pod záhadným názvem Ekonaratologie skrýval seminář o co nejlepším využití vyprávění a příběhu při ekovýchově. Že prostředí vychovává je známá věc. V březnu proběhne seminář na téma Připravené prostředí v environmentální výchově.

Vyvrcholením pak bude již šesté setkání k ekologické výchově v mateřských školách Libereckého kraje. Letos v Ekocentru Oldřichov v Hájích a podruhé dvoudenní. „Konference“ s tématem Projekty v environmentální výchově proběhne od 29. do 30. dubna 2009.

Nové informace budou mateřské školy získávat také prostřednictvím tradiční rozesílky.

Aby v síti zůstaly jen ty organizace, jejichž zájem o ekovýchovu je dlouhodobý, a finance byly tak co nejlépe investovány, proběhla na konci loňského roku nová registrace členů. Po ní je do projektu zapojeno 68 mateřských škol a 5 dalších zařízení, které se v kraji ekovýchovou nejmenších zabývají.

„Úspěch Mrkvičky v Libereckém kraji byl jedním z důvodů proč Sdružení středisek ekologické výchovy Pavučina loni zahájilo projekt celorepublikové sítě. „Liberecká Mrkvička“ bude jeho součástí,“ doplnil Komrzý.

Průběžné informace i přihlášky naleznete na internetových stránkách Střediska ekologické výchovy Libereckého kraje www.strevlik.cz pod odkazem MRKVIČKA nebo u Ing. Terezy Pokorné ze STŘEVLIKu, tel.: 482 360 011, e-mail: tereza.pokorna@strevlik.cz .

Vytvořeno 11.2.2009 16:42:04 | přečteno 1617x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load