Mrkvička - konference k ekovýchově v mateřských školách se blíží

Již sedmé setkání mateřských škol, které se v Libereckém kraji věnují ekologické výchově, proběhne od 26. do 27. dubna v Ekocentru Oldřichov v Hájích. Letošní akce bude součástí projektu Zvyšování kvality a efektivity v předškolní environmentální výchově. Na ten získalo Středisko ekologické výchovy Libereckého kraje (STŘEVLIK) dotaci z Evropské Unie, z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

„Tématem letošního dvoudenního setkání bude Přímý kontakt s přírodou. Všem zájemcům představíme nové metody, projekty a výukové pomůcky, jejichž cílem je usnadnit přímý kontakt nejmenších dětí s přírodou. Přednášející se zaměří na smyslové vnímání přírody, terénní pozorování či přímý kontakt se zvířaty,“ uvedla Dobroslava Stránská z pořádajícího STŘEVLIKU z Oldřichova v Hájích.

Akce probíhá v rámci dlouhodobé podpory environmentální výchovy v mateřských školách. Tu inicioval Liberecký kraj již v roce 2004 a od roku 2007 na ní úzce spolupracuje se svou příspěvkovou organizací STŘEVLIK. V současné době využívá služeb projektu již 91 zařízení pro nejmenší děti ze všech koutů kraje.

„Pomoc učitelkám mateřských škol probíhá hlavně prostřednictvím nabídky praktických seminářů a poskytováním metodických a informačních služeb. Každoročním vyvrcholením je pak setkání mateřských škol - „krajská konference.“ Na jejím programu jsou příspěvky z praxe mateřských škol a z činnosti středisek ekologické výchovy,“ přiblížila nabídku mateřským školám Dobroslava Stránská. Zájemci také vyráží na autobusové exkurze přímo do MŠ, které se ekologické výchově dlouhodobě věnují.

Na letošní konferenci budou představeny zkušenosti z německých lesních mateřských škol i projektů našich mateřských škol a mateřských center. Výsledky práce Mateřské školy Bílý Kostel nad Nisou, projekt Koutek splněných přání, si budou moci zájemci prohlédnout přímo na místě.

Náklady na akci jsou hrazeny z dotace EU, pro MŠ je tudíž účast bezplatná.

A jak se o letošní „konferenci“ dozvědět více, popř. se na ní přihlásit, či jaká je další nabídka pro mateřské školy? Vše naleznete na www.strevlik.cz , pod odkazem Mrkvička, popř. se můžete obrátit na Dobroslavu Stránskou ze Střediska ekologické výchovy Libereckého kraje, tel.: 482 360 020, 482 360 011, e-mail: dobroslava.stranska@strevlik.cz .

Podrobný program akce včetně dalších organizačních informací najdete také ikona souboruzde

Přihlášku pak ikona souboruzde
Vytvořeno 22.3.2010 9:56:48 | přečteno 1386x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load