Mrkvička opět inspirovala

Inspirace pro výtvarné aktivity není nikdy dost

Prostředí vychovává. To je stará známá věc. A právě proto bylo hlavním tématem již pátého setkání mateřských škol v rámci projektu Libereckého kraje Mrkvička Prostředí mateřské školy podnětné pro ekologickou výchovu. Celkem 59 učitelek z celého Libereckého kraje, které se zabývají ekologickou výchovou nebo s ní chtějí začít, se setkalo v Ekocentru v Oldřichově v Hájích od 5. do 6. května.

O své zkušenosti se prostřednictvím praktických příspěvků podělily například učitelky z českolipské MŠ Špičák, z MŠ Montessori z Jablonce nad Nisou či liberecké mateřské školy Motýlek.

Program byl opravdu bohatý. Představila se všechna větší střediska ekologické výchovy z Libereckého kraje. Hostitelé prezentovali například zcela nový pobytový program pro mateřské školy. Byly představeny projekty Škola pro udržitelný život, Ekozahrada….

A proč byla konference poprvé dvoudenní? Pořadatelé se tím snažili vyjít vstříc častému požadavku účastníků předchozích setkání - dostatečného prostoru pro praktické příspěvky.

„Prostřednictvím sítě Mrkvička dostávají mateřské školy pravidelně informace o nových publikacích, pomůckách či projektech a jsou pro ně připravovány vzdělávací akce. V současné době se do této sítě přihlásilo již 75 organizací, převážně mateřských škol,“ přiblížil projekt náměstek hejtmana Libereckého kraje Radim Zika.

„Projekt koordinujeme od roku 1994. Tomu, že může probíhat v takovém rozsahu a kvalitě, dopomohl hlavně vznik nové krajské příspěvkové organizace - Střediska ekologické výchovy Libereckého kraje,“ doplnil Zika.

Veškeré informace o projektu Mrkvička najdete na www.strevlik.cz .

Vytvořeno 9.5.2008 8:08:21 | přečteno 1543x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load