Muzejní noc v České Lípě aneb Noc plná řemesel

V sobotu 2. června 2007 proběhne ve vnitřních a venkovních prostorách Vlastivědného muzea v České Lípě už IV. ročník „Muzejní noci“, na jejímž pořádání se významně podílí místní ekoporadna ORSEJ.

V době od 20 do 24 hodin budou návštěvníci procházet muzeem ve skutečně netradičním duchu. Podtitulem akce je setkání s řemesly a tak je zjevné, že v expozicích a dalších prostorách budou své šikovné ruce a rozmanité výrobky předvádět mistři lidových tradic. Pro potěšení ducha zahrají žáci ZUŠ v České Lípě, loutkové divadlo představí soubor Městské knihovny, příznivce jistě najde i další zajímavá skupina Lusatian Grass. Líté souboje rytířů a ohňové show rovněž nebudou chybět.
Protože na letošní rok vychází 380. výročí založení augustiniánského kláštera, bude akci osobně přítomen přímý potomek šlechtického rodu Valdštejnů. Při této příležitosti dojde též k symbolickému pokřtění „Průvodce klášterní zahradou“.
Výčet dalších zajímavých vystoupení by mohl pokračovat dál. Nejlépe uděláte, když se přijdete osobně přesvědčit.
V seriálu putování za vílou Orsejkou má zastavení na muzejní noci číslo 10 a je pojmenované „Půlnoční-řemeslné.“

Ekoporadna ORSEJ při VMG Česká Lípa, nám. Osvobození 297, 470 34 Česká Lípa, e-mail: jiri.stransky@ekovychovalk.cz, mobil : 774 825 089
www.ekovychovalk.cz

ikona souboruMuzejní noc

Vytvořeno 28.5.2007 9:03:53 | přečteno 1816x | MonikaD
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load