Na Křížový vrch s botanikem

První červnovou sobotu vyrazíme na botanickou procházku do přírodní rezervace Křížový vrch u Frýdlantu. Akce volně navazuje na výpravu po naučné stezce „Ještědské vápence“, která již proběhla v loňském roce. Organizátorem je Ekoporadna Orsej při Společnosti pro Jizerské hory, o.p.s.

Přírodní rezervace „Křížový vrch“ byla vyhlášena v roce 1996 (10,5 ha) na čedičovém kopci. Dva oddělené porosty jsou zbytkem původních lesních společenstev dubohabrových a dubolipových hájů, lipové javořiny na sutích a dalších fragmentů původních dubobukových lesů s bohatým bylinným patrem. Hojně zde roste např. lilie zlatohlávek, kterou snad zastihneme v květu.

Botanickou procházku opět povede zkušená botanička Dr. Sýkorová. Sraz účastníků bude na nádraží ČD ve Frýdlantě v 9:15 hodin. Pro zájemce z Liberce doporučujeme vlak v 8:30 z Liberce. Předpokládané ukončení bude do 11:30. Pro omezený počet účastníků je nutné se přihlásit:

tel. +420 774 757 023 (D. Kavan)

mail.: david.kavan@ekovychovalk.cz

V případě špatného počasí se akce nekoná, přihlášeným účastníkům bude tato informace včas sdělena, nicméně věříme, že nám počasí oproti loňsku vydrží a že poznáme květenu zajímavé lokality Frýdlantska!

Ing. David Kavan

ikona souboruPozvánka na akci Na Křížový vrch s botanikem

Vytvořeno 2.5.2007 9:58:53 | přečteno 2537x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load