Nadace vyhlásila vítěze fotosoutěže Zaostřeno na Jizerky

Fotografická soutěž Zaostřeno na Jizerky zná již své vítěze. V rámci vernisáže výstavy, která se konala 4. října 2012 v Hadím chrámu v CENTRU BABYLON v Liberci, převzalo deset autorů třinácti nejlepších fotografií hodnotné ceny v podobě kompaktních fotoaparátů nebo multifunkční tiskárny. Stali se jimi: Jan Strakoš, Zdeněk Lín, Jiří Koudelka, Roman Grebeníček, Jiří Čivrný, Pavel Musil, Václav Lahovský, Vítězslav Hudský, Eva Šrámková, Václav Novotný. "Všem velice gratulujeme a nejen jim děkujeme za účast ve fotosoutěži," řekl Ondřej Petrovský, ředitel Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor. Pro všechny soutěžící byl připravený kalendář, který vznikl z nejlepších snímků soutěže. Samotné vernisáže se zúčastnilo přes 60 návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout nejen těchto 13 nejlepších snímků, ale i 17 dalších, které postoupily do užšího výběru. Výstava bude nyní v nákupním městečku CENTRA BABYLON k vidění až do konce října. Následně se přesune do prostor obchodního centra Fórum Liberec a počítáme s jejím pokračováním po vybraných obcích Libereckého kraje.

 "Fotosoutěž byla vyhlášena počátkem března a do červnové uzávěrky dorazilo více jak 200 fotografií. Odborná porota vybrala 30 snímků, které se staly součástí výstavní kolekce. Z nich následně vyhodnotila 13 vítězných, ze kterých jsme sestavili nástěnný kalendář na rok 2013," doplnil Petrovský. Zároveň po celou dobu letních prázdnin probíhalo na internetu hlasování široké veřejnosti, ze kterého vzešel vítěz diváckého ceny.

Kalendář ve formátu A2, který na základě fotosoutěže vznikl, je možné zakoupit za 300,- Kč v kanceláři nadace (Matoušova 453/21, 460 01 Liberec 3), případně objednat telefonicky (605 701 503) nebo emailem (jizerky@ecn.cz). Návštěvníci výstavy mohou navíc přispět do sbírkové pokladničky, která je u výstavy instalována. Výtěžek z veřejné sbírky i z prodeje kalendářů bude věnován na projekt výsadeb původních druhů dřevin a keřů v Jizerských horách a na ekologickou výchovu dětí. Přispět je možné i na sbírkový účet  210 683 5849/2700.

Naším cílem je ukázat krajinu i život v našich Jizerkách prostřednictvím objektivů fotoaparátů široké veřejnosti. Přesvědčili jsme se, že mezi lidmi je řada kvalitních fotografů, kteří se rádi svými snímky pochlubí. Myslíme si, že pozornost, která se věnovala těmto horám v minulosti, by neměla polevovat. Lidé nesmí zapomínat, že ekologická katastrofa, která Jizerské hory postihla, se může opakovat. Pouze cílenou a dlouhodobou péčí se může les stabilizovat a postupně se vrátit k původnímu stavu. A právě proto půjde výtěžek z této výstavy a prodeje kalendářů na pomoc Jizerským horám.

Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor byla založena v roce 1993 se srozumitelným cílem: podporovat  veškeré projekty, které přispějí k celkové rehabilitaci imisemi a tehdy i lesním hospodařením poškozené chráněné krajinné oblasti. Nadace podpořila  řadu projektů zaměřených na záchranu jizerskohorských lesů samotných a na mnoho dalších důležitých výzkumných projektů, konkrétních ochranářských opatření či ekologicko-výchovných programů pro veřejnost. Na tyto cíle rozdělila již přes 10 miliónů korun. Od počátku spolupracujeme se Správou CHKO Jizerské hory a s Lesy České republiky, s.p., což zaručuje dobré odborné zázemí pro naše počínání.

Zaostřeno na Jizerky - oceněné snímky - dle pořadí v kalendáři

Jan Strakoš

Ořešník

Zdeněk Lín

Zima na Rozmezí

Jan Strakoš

Mrtvý les pod horou Jizera

Jiří Koudelka

Na Jizeře

Roman Grebeníček

Zastavení ticha

Jiří Čivrný

Ve skalách

Pavel Musil

Lysé skály

Václav Lahovský

Suchopýr

Vítězslav Hudský

Na Velké Jizerské louce

Eva Šrámková

Ranní rosa u Safírového potoka

Zdeněk Lín

Jizerské trávy

Zdeněk Lín

Krajina u Fojtky

Václav Novotný

Jizerka

Více informací:
Ondřej Petrovský, ředitel Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor,
tel.: 605 701 503
e-mail: jizerky@ecn.cz, www.jizerky.ecn.cz

Vytvořeno 10.10.2012 10:57:01 | přečteno 2249x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load