Obrazové karty „Zvířátka kolem nás“

Celkem 40 obrazových karet běžných volně žijících živočichů z naší přírody ve speciálních deskách formátu A3 vydal v těchto dnech DES OP v rámci projektu ekologické výchovy a osvěty.

Vše tištěno plnobarevně na kvalitním pohlednicovém papíře. Na každé kartě z přední strany velký obrázek od Zdeňka Doležala a trefný text říkačky Miloše Paiskera. Například - Co to skáče jako klokan, je to žába jménem…? Tak jak není nebezpečná muchomůrka růžovka, zrovna tak ti neublíží had se jménem …? V hliněném hnízdě vystlaném peříčky koukají za oknem mláďata…? U lesa kde rotou trnky, odpočívá mládě…?. Na druhé straně karty má paní učitelka, která dětem obrázky postupně ukazuje doprovodný text od spisovatele Roberta Trnky. Ten kladl velký důraz na přeložení odborných textů do dětské řeči s co nejvíce poutavými postřehy ze života zvířat. Například se dovíte, že straka je stará zlodějka, že ježek dupe jako slon, či co to je vzít do zaječích. Spolu s textem jsou na zadní straně další důležité informace pro toho kdo katry ukazuje a o přehlednost všech dat i grafickou podobu se staral Marek Koňařík.
To vše a ještě mnohem více si můžete objednat na adrese našeho spolku za dotovanou výrobní cenu 300,- Kč + poštovné a balné. Materiál je určen zejména pro žáky mateřských škol a lze ho použít i v I. a II. třídě škol základních. Školky a školy mají přednost, ale v případě zájmu (do vyprodání zásob) si karty mohou zakoupit i jednotlivci.

DES OP - Záchranná stanice živočichů Plzeň
Zábělská 75, 312 00 Plzeň
E-mail: ptactvo@desop.cz

ikona souboruukázka karet

Vytvořeno 12.12.2007 12:25:36 | přečteno 1982x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load