Ornitologický večer na Jizerce

Páteční večer 21. září bude v osadě Jizerka zasvěcen ptákům. Ekoporadna Orsej při Společnosti pro Jizerské hory, o.p.s. pořádá ornitologický večer, jehož součástí budou ukázky volného letu dravců, přednášky o ptactvu Jizerských hor a ukázky kroužkování.

Akce začíná v 17:00 v chatě č.p. 2 v osadě Jizerka (vedle Stré pily). Přednášku o životě dravců ve volné přírodě i o jejich chovu a odchovu v zajetí spolu s ukázkami volného letu povede zkušený chovatel a sokolník pan Milan Straka. V přednáškovém sále pak bude probíhat přednáška o ptácích Jizerských hor, vedená ornitologem panem Vermouzkem. Ti, kteří vydrží na Jizerce ještě do druhého dne, budou moci shlédnout ukázky kroužkování.

Pro všechny účastníky je připraveno malé občerstvení, pro děti pak drobný dárek pro vzpomínku na tento večer. Je možné zajistit ubytování přímo v chatě ve vlastních spacích pytlích. Pro omezený počet účastníků je nutné se předem přihlásit (do 17.9.) na:

+420 774 757 023 (D. Kavan); david.kavan@ekovychovalk.cz
+420 602 111 752 (M. Jaroušek); martin.jarousek@volny.cz

Doprava je individuální:
Vlakem: do zastávky Kořenov a pěšky asi 6 km
Autobusem: zastávka Horní Polubný nebo Kořenov a pěšky na Jizerku
Na kole: až na Jizerku
Autem: až na Jizerku (parkování zajištěné u střediska); trasa: Liberec - Jablonec nad Nisou - Tanvald - Desná - Horní Polubný - Jizerka

Těšíme se na Vás!

Ing. David Kavan

ikona souboruPozvánka na akci Ornitologický večer

Vytvořeno 11.9.2007 12:50:25 | přečteno 2610x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load