Oslavy Dne Země budou po celém kraji

Dvaadvacátého dubna oslavují lidé na celém světě Den Země - ; svátek naší modré planety. Svátek to není příliš starý, daly mu vzniknout studentské akce v USA v roce 1970. Celosvětově se slaví do roku 1990.

Oslavou Dne Země lidé na celém světě dokazují, že ochrana životního prostředí na Zemi jim není lhostejná. Na podporu způsobu života, který je pro naší planetu příznivější, se pořádají nejrůznější akce, pochody, koncerty, sázejí se stromy, čistí se a uklízí příroda.
Resort rozvoje venkova, zemědělství, životního prostředí a informatiky Libereckého kraje se v letošním roce opět výraznou měrou podílí na oslavách Dne Země v našem kraji.
„Hlavní oslavy proběhnou v pátek 20. dubna v Tyršově parku v centru ikona souboruJablonce nad Nisou a o den později v areálu Střediska ekologické výchovy Libereckého kraje v ikona souboruOldřichově v Hájích. Budou připraveny různorodé aktivity určené především dětem, nicméně i dospělí návštěvníci si budou moci vyzkoušet přírodovědná pozorování, práci s přírodními materiály či se pobavit při zajímavém doprovodném programu,“ popsal program náměstek hejtmana zodpovědný za resort, který program koordinuje, Radim Zika.
Oslavy Dne Země 2007 proběhnou i na dalších místech kraje.
Vlastivědné muzeum a galerie v ikona souboruČeské Lípě připravuje celodenní program na sobotu 21. dubna. Chybět nebudou tvůrčí dílny pro všechny věkové skupiny, představí se zařízení pečující o zraněné i odložené živočichy, návštěvníci se budou moci seznámit s novým průvodcem klášterní zahradou…
V ikona souboruJablonném v Podještědí bude v pátek 20. dubna v areálu Mateřské škole Preciosa připraven celodenní program pro děti i dospělé. Soutěže a kvízy s ekologickou tématikou a tvořivé dílničky s přírodními materiály budou doplněny divadelním představením.
Bohatý program proběhne 21. dubna také v ikona souboruNovém Městě pod Smrkem. Středisko volného času ROROŠ připraví ve spolupráci se Senior klubem a mateřským centrem ekojarmark, tvůrčí dílničky i soutěže a hry nejen pro děti.
Ve Stráži pod Ralskem připravuje místní základní škola výstavu na téma Lidé kolem nás. Výstava fotografií J. Synka bude umístěna ve vestibulu základní školy od 20. do 27. dubna.
V ikona souboruČeském ráji bude na neděli 22. dubna připravena vycházka za studánkami a prameny v podtroseckých údolích.
„Tak rozsáhlé oslavy jsou již druhým rokem umožněny díky projektu Libereckého kraje Regionální systém ekologické výchovy, vzdělávání a osvěty Libereckého kraje (ORSEJ), který byl podpořen z Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů spolufinancovaného ze státního rozpočtu České republiky (Ministerstvo životního prostředí) a Evropského sociálního fondu v ČR. Na jablonecký ekoden přispívá také město Jablonec nad Nisou,“ dodal Zika.
Bližší informace o akcích můžete získat na www.ekovychovalk.cz nebo u Alexandry Vencové, tel: 485 226 671, e-mail: sasa.vencova@kraj-lbc.cz

Vytvořeno 2.4.2007 9:37:51 | přečteno 1914x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load