Osm škol na Liberecku získá granty na ekologické projekty

DIVIZNA

347.400 korun si mezi sebe rozdělí osm mateřských, základních a středních škol z Libereckého kraje. Uspěly totiž se svými projekty v programu Škola pro udržitelný život, který společně vyhlašují Nadace Partnerství a Středisko ekologické výchovy a etiky Rýchory-Sever. V Libereckém kraji je pak koordinátorem programu Středisko ekologické výchovy Divizna, které pracuje při liberecké zoologické zahradě.

Mezi školami z Liberecka obstály: SUŠ Liberec s projektem Procházka starým Libercem, ZŠ Český Dub s projektem Prolézačky v městském parku, ZŠ a MŠ Višňová s projektem Přilož ruku k dílu - zahradní besídka, ZŠ praktická Orlí Liberec s projektem Školní dvůr - místo setkávání, ZŠ Švermova Liberec s projektem Relaxační prostředí a desky na informační tabule naučné stezky, ZŠ Česká Lípa s projektem Přírodní centrum aktivní relaxace pro děti i dospělé, MŠ Doksy s projektem Kouzelnými vrátky do zahrádky a OA a ZŠ Turnov s projektem Poznej místo, kde žiješ.
Kromě finanční podpory dostanou vítězné školy k dispozici také asistenci SEV Divizna, SEV Sever a Nadace Partnerství. Verdikt grantové komise musí ale ještě potvrdit správní rada Nadace Partnerství.
O příspěvek se přitom v tomto grantovém kole ucházelo v rámci Libereckého kraje celkem 37 mateřských, základních a středních škol s projekty za 2.076.628,50 korun.

Stručně o programu Škola pro udržitelný život
(více na www.skolaprozivot.cz)

Posláním programu je vzdělávání v oblasti udržitelného rozvoje a zapojení veřejnosti do konkrétních akcí směřujících ke zlepšení životního prostředí. Přihlásit se do něj mohou všechny školy v Královéhradeckém, Pardubickém a Libereckém kraji.
Program školám pomáhá spouštět a rozvíjet procesy udržitelného rozvoje obce - mimo jiné péči o životní prostředí, občanské společnosti, účasti občanů ve věcech veřejných a další. Školy tím zároveň orientují výuku na potřeby skutečného života.

Vytvořeno 23.11.2007 12:15:45 | přečteno 2226x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load