Po stopách jizerských sklářů

424

V sobotu 18. srpna zve Ekoporadna Orsej při Společnosti pro Jizerské hory, o.p.s. všechny zájemce na výlet „Po stopách jizerských sklářů“ s výkladem o historii osad Jizerka a Orle. Se zdatnějšími turisty navštívíme ještě místo dřívější osady Velká Jizera.

Sraz účastníků je v 10:00 u muzea na Jizerce, kde si povíme něco k historii zdějšího sklářství (můžeme navštívit i muzeum). Poté se vypravíme podél Jizerky až k jejímu soutoku s Jizerou a přejdeme do Polska na osadu Orle. Po seznámení se s historií této zajímavé osady, která byla až do otevření nového hraničního přechodu v nedávné době těžko přístupná, se mohou méně zdatní účastníci vrátit z druhé strany Bukovce zpět na Jizerku, ti zdatnější budou pokračovat až na místo bývalé osady Velká Jizera (rovněž na polské straně). Tato nejodlehlejší osada Jizerských hor byla zrušena po druhé světové válce - do dnešních dnů se dochovaly jen zbytky původních domů s jedinou výjimkou - bývalou školou, která dnes slouží jako turistická chata s občerstvením. Poté bude následovat návrat na Jizerku přes Orle.

krátká trasa: Jizerka - Orle a zpět z druhé strany Bukovce (6 km)
delší trasa: Jizerka - Orle - Velká Jizera a zpět (18 km)

Protože se budeme pohybovat na polském území, je třeba mít s sebou platný cestovní pas, popř. občanský průkaz se strojově čitelnými údaji! Poláci rádi a často kontrolují!

Počet účastníků není omezen, přesto je třeba se předem přihlásit:

+420 774 757 023 (D. Kavan)
david.kavan@ekovychovalk.cz

Těšíme se na Vás!

Ing. David Kavan

ikona souboruPozvánka na akci Po stopách jizerských sklářů

Vytvořeno 26.7.2007 7:58:32 | přečteno 2424x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load