Poslední šance zúčastnit se fotosoutěže

Už jen do pátku 8.6. je možné se zúčastnit fotografické soutěže Zaostřeno na Jizerky, kterou pořádá Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor ve spolupráci se Správou CHKO Jizerské hory.

Každý autor může zaslat až 4 fotografie s tématikou Jizerských hor. Pro účast ve fotosoutěži je třeba zaslat fotografe jak na emailovou adresu jizerky@ecn.cz, tak i v papírové formě na adresu kanceláře (Matoušova 453, 460 01 Liberec 3). Na vítěze, které vybere odborná porota, čekají hodnotné ceny v podobě fotoaparátů a tiskárny. Nejlepší snímky se objeví v kalendáři Zaostřeno na Jizerky 2013. Po dobu letních prázdnin bude probíhat také hlasování široké veřejnosti na internetových stránkách. Výtěžek z výstavy a prodeje kalendářů bude použit na výsadby původních druhů dřevin v Jizerských horách. Podrobná pravidla a pokyny naleznete na webových stránkách www.jizerky.ecn.cz. Pro inspiraci vám přinášíme malou ochutnávku.

"Naším cílem je ukázat krajinu i život v Jizerských horách prostřednictvím objektivů fotoaparátů široké veřejnosti. Přesvědčili jsme se, že mezi lidmi je řada kvalitních fotografů, kteří se rádi svými snímky pochlubí. Myslíme si, že pozornost, která se věnovala těmto horám v minulosti, by neměla polevovat. Lidé nesmí zapomínat, že ekologická katastrofa, která Jizerské hory postihla, se může opakovat. Pouze cílenou a dlouhodobou péčí se může les stabilizovat a postupně se vrátit k původnímu stavu," řekl Ondřej Petrovský, ředitel Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor. A právě proto půjde výtěžek z této výstavy a prodeje kalendářů na projekt podpory biodiverzity lesních ekosystémů, který má za cíl vnášet do porostů původní druhy dřevin a zvýšit druhovou skladbu lesních porostů.

Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor byla založena v roce 1993 se srozumitelným cílem: podporovat  veškeré projekty, které přispějí k celkové rehabilitaci imisemi a tehdy i lesním hospodařením poškozené chráněné krajinné oblasti. Nadace podpořila  řadu projektů zaměřených na záchranu jizerskohorských lesů samotných a na mnoho dalších důležitých výzkumných projektů, konkrétních ochranářských opatření či ekologicko-výchovných programů pro veřejnost. Na tyto cíle rozdělila již přes 10 miliónů korun. Od počátku spolupracujeme se Správou CHKO Jizerské hory a s Lesy České republiky, s.p., což zaručuje dobré odborné zázemí pro naše počínání.

Více informací:
Ondřej Petrovský, ředitel Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor,
tel.: 605 701 503, e-mail: jizerky@ecn.cz, www.jizerky.ecn.cz

  

Vytvořeno 6.6.2012 16:53:33 | přečteno 2054x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load