Pralesy nás nepotřebují, my na nich závisíme

Ve středu 14. února pořádá ekoporadna ORSEJ při VMG v České Lípě vzdělávací akci, která přítomné seznámí s krásami a problémy pralesů a lesů naší krásné planety.

Václav Sojka, fotograf a znalec přírody z NP České Švýcarsko, se nedávno zúčastnil zajímavé expedice po deštných pralesích Latinské Ameriky. Jeho fotografie detailně zachycují nejen divy této oblasti, ale rovněž dokumentují hrozivé tempo fragmentace a ničení tohoto životně důležitého ekosystému. Můžeme však sledovat i v našem okolí, že velké plochy našich lesů jsou holosečným způsobem mýceny a tím se naše příroda dostává do stejného nebezpečí, jaké hrozí i latinskoamerické. Akci doprovodí vhodný slovní komentář pana Sojky, který je připraven odpovědět na veškeré dotazy, ať už zaměřené na přírodu a její ochranu, tak i na technické a místopisné detaily zobrazených fotografií. Jsme přesvědčeni, že akce přiláká zaslouženou pozornost mnoha zvídavých lidí.

Akce proběhne v přednáškové síni Základní školy Bohumila Hynka ve Cvikově, 1. vystoupení pro mladší posluchače začíná v 13:30, druhé pro širokou veřejnost pak v 16 hodin.

Mgr. Jiří Stránský, koordinátor ekoporadny ORSEJ při VMG Česká Lípa

ikona souboruPozvánka na akci Pralesy nás nepotřebují, my na nich závisíme

Vytvořeno 22.1.2007 9:05:13 | přečteno 1647x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load