Přednáška s promítáním u příležitosti zakončení výstavy „Příroda a lidé Nové Guineje

Už několik týdnů obdivují návštěvníci Vlastivědného muzea velmi bizarní pohledy do života obyvatel Nové Guineje. Důstojnou tečku této akce udělá vystoupení autora výstavy, pana Jaroslava Klápštěho. Přednáška s promítáním začíná ve velké klubovně muzea v pátek 20. dubna 2007 v 17 hodin.

V České republice je pouze málo srovnatelných znalců přírody a lidí vzdálených oblastí Tichomoří, mezi které patří pan Jaroslav Klápště. Je uznávaným odborníkem, zkušeným vypravěčem a propagátorem života ptačí říše v oblasti Austrálie a Tichomoří. Sám zde prožil několik let svého života.
„Moje fotografie pochází ze 70. let 20. století,“ říká pan Jaroslav Klápště. „Tehdy byl svět kmenů Nové Guineje naší civilizaci neuvěřitelně vzdálený. Mnohé ze zaznamenaného už neplatí. Záznamy proto mohou sloužit jako cenný archivní materiál,“ pokračuje autor.
Přednáška jistě zodpoví množství otázek, které se logicky objevovaly během prezentace výstavy. A rovněž se stane významným počinem při zahájení oslav Dne Země v České Lípě. Nenechte si ujít jedinečný zážitek!


ikona souboruPozvánka na přednášku Příroda a lidé Nové Guineje

Vytvořeno 5.4.2007 7:55:53 | přečteno 1485x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load