Proměny pískovce I - ; pískovcové skalní formace v blízkosti Lužického zlomu

Ekoporadna ORSEJ při Společnosti pro Luž. hory v Jablonném v Podještědí si připravila na čtvrtek 31. května celodenní exkurzi do přírody nazvanou: „Proměny pískovce“.

Cílem celodenní exkurze je přinést účastníkům poznání různých forem a tvarů pískovců, které se vyvinuly podél Lužického zlomu.
Trasa vede z Jitravy přes Bílé Kameny tzv. Sloní Kameny, které svou bělostí a zaoblenými tvary přípomínají hřbety odpočívajících slonů. Dále se vypravíme na vrch Vysoká, tvořený prvohorními břidlicemi a diabasy i na Ostrý vrch, na jehož jihozápadním svahu jsou u vrstevnicové cesty pískovcové věže Trojzubec a Poutník.
Poté se vydáme na Horní skály, tvořící skupinu sedmi skalních věží z pískovce a slepence, z nich přejdeme na Krkavčí skály přes Krásný důl do Dolního Sedla. Souběžně s touto trasou vede i mezinárodní naučná stezka Lužických a Žitavských hor.

Všichni zúčastnění dostanou pracovní listy, kterými si zpestří celý výlet a doví se mnoho zajímavého, proto neváhejte se vydat s námi do krásné přírody

Celková délka trasy činí 8 km v čase 4 - 5 hodin.

Sraz: 31. 5. 2007 v 9.30 hodin na PP Bílé Kameny.

ikona souboruPozvánka na akci Proměny pískovce I

Vytvořeno 30.5.2007 12:14:31 | přečteno 1621x | MonikaD
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load