Publikace, která usnadní neziskovkám vedení účetnictví

Začátkem července vydalo občanské sdružení Koalice nevládek Pardubicka publikaci s názvem: "Účetnictví NNO pro začátečníky i pokročilé", jejímž autorem je ekonomický poradce KONEPu Ing. Jan Stejskal, Ph.D.

Na 200 stránkách se dozvíte o podstatě a významu účetnictví, účetní technice a organizaci účetnictví, technice účtování základních i obtížnějších účetních případů. Jan Stejskal rozebírá také odepisování majetku, účetní závěrku, postupy účtování po jednotlivých účtových skupinách a věnuje se aktuální problematice Přechodu z jednoduchého na podvojné účetnictví. Kniha obsahuje také slovník používaných účetních pojmů, přehled právních předpisů v oblasti daní a účetnictví NNO.

Publikace je určena jak úplným laikům, tak znalým účetním a to zejména těm, kteří se ve své profesi zabývají účetnictvím právnických osob - běžných komerčních podniků a společností. Tito účetní znají podvojné účetnictví velmi dobře, ale potřebují si nastudovat specifika účetnictví neziskových organizací.

Díky podpoře Pardubického kraje je publikace prodávána za dotovanou cenu 99,- Kč.

Knihu je možné zakoupit přímo v kanceláři KONEP v Husově ulici 168 v Pardubicích nebo objednat na e-mailu machova@konep.cz zaslání poštou.

Zdroj: KONEP

Vytvořeno 13.8.2008 16:51:48 | přečteno 1728x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load