Půda aneb svět pod našima nohama

Ekoporadna ORSEJ při Společnosti pro Lužické hory nacházející se v Jablonném v Podještědí si připravila na sobotní dopoledne dne 24. 2. 2007 návštěvu do Českolipského vlastivědného muzea a galerie , kde byla dne 4. února 2007 slavnostní vernisáží zahájena putovní výstava Státního přírodovědného muzea v Görlitz, nazvaná: „ Pod našima nohama - ; půda jako životní prostředí“

Cílem autorů je ukázat pestrý a téměř neviditelný svět, ale i zdůraznit fakt, že funkční půda je bohatstvím, jehož cenu si ani neuvědomujeme. Duchovního otcem celého projektu, je pan profesor Willy Xylander a paní doktorka Karin Hohberg, autorka výstavy. Za českou stranu převzal záštitu nad výstavou a zahájení se osobně zúčastnil pan Radim Zika, zástupce hejtmana Libereckého kraje.

Současně všichni zúčastnění shlédnou také výstavu nazvanou „Příroda a lidé Nové Guineje“, kterou připravil známý severočeský ornitolog a entomolog Jaroslav Klápště. Autor je uznávaným odborníkem, zkušeným vypravěčem a propagátorem života ptačí říše v oblasti Austrálie a Tichomoří. Sám zde prožil několik let svého života.

Odjíždíme v sobotu dne 24.2. 2007 v 9.00 hod. z autobusové zastávky Zdislavy z Lemberka v Jablonném v Podještědí.

Předpokládaný návrat je mezi 12.00 - 13.00hod.

Akce je určena pro širokou veřejnost a všichni jste srdečně zváni.

Autobus i vstup na obě výstavy je zdarma.

Simona Čejpová
koordinátor Ekoporadny ORSEJ při Společnosti pro Lužické hory

ikona souboruPozvánka na výstavu Svět pod našima nohama

Vytvořeno 20.2.2007 8:43:51 | přečteno 2040x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load