Sedmihorky 2007 se vydařily

Na 120 pedagogů a pracovníků středisek ekologické výchovy si od 11. do 13. října vyměňovalo zkušenosti s výukou ekologické výchovy na setkání v Sedmihorkách u Turnova.

Cílem organizátorů bylo nabídnout to nejkvalitnější, co je v současné době v České republice nabízeno.
Před akcí byl pro pracovníky středisek ekologické výchovy z celé České republiky připraven dvoudenní seminář, který byl veden legendou ekologické výchovy profesorem Stevem van Matrem z USA. Zakladatel celosvětově působícího hnutí Výchova o Zemi navštívil naší republiku vůbec poprvé.
Pracovníci středisek ekologické výchovy pak prezentovali vlastní ekovýchovné aktivity pedagogům z Libereckého kraje. Představovali netradiční výukové programy, nové pomůcky či publikace, prezentovali projekty či inspirativní pojetí školních plánů.
„Těší nás velmi pozitivní hodnocení účastníků, kteří kladně hodnotili především praktický přístup lektorů. Poprvé byla akce, kterou jsme pořádali již počtvrté, otevřena i pro učitelky z mateřských škol. Bohatý program probíhal na několika místech současně,“ řekl k programu náměstek hejtmana Radim Zika, jehož resort rozvoje venkova, zemědělství, životního prostředí a informatiky akci pořádal společně s Městským střediskem ekologické výchovy při ZOO Liberec Divizna a Technickou univerzitou Liberec.
Veškerý program byl realizován v rámci projektu Regionální systém ekologické výchovy, vzdělávání a osvěty Libereckého kraje (ORSEJ), který byl podpořen z Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů spolufinancovaného ze státního rozpočtu ČR (MŽP) a Evropského sociálního fondu v ČR.
Bližší informace o akci a řadu dalšího z ekovýchovy lze nalézt na www.ekovychovalk.cz.

Vytvořeno 24.10.2007 12:45:59 | přečteno 1850x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load