Školní buk z Jablonce je v celostátním finále!

Osmdesát let starý buk, který roste na zahradě Katolické základní školy majora Rudolfa Háska v Jablonci nad Nisou, se dostal až do celostátního finále soutěže o Strom roku 2007.

„Děti, které u nás navštěvují první až čtvrtou třídu, se často učí na zahradě, které dominuje krásný červenolistý buk. Děti si tento krásný strom velmi oblíbily. Poté co musely přejít na druhý stupeň do jiné školní budovy, se k buku vrátily, aby pod ním mohly přespat. Podnět k přihlášení do soutěže přišel od nich,“ řekla ke stromu ředitelka školy Mgr. Jana Kocourková. „Moc nás těší, že se náš buk probojoval až tak daleko, mezi posledních dvanáct v republice,“ doplnila.
Zapojit se do hlasování o Strom roku je možné třemi způsoby. Přes DMS, podpisem na hromadný hlasovací arch nebo prostřednictvím hlasovacích kupónů v některých časopisech. Hlasování je zpoplatněné. Veškerý výtěžek jde na výsadbu nových stromů.
„Rozhodli jsme se podpořit tuto sympatickou soutěž tím, že zakoupíme hlasovací archy. Třeba tím přispějeme k vítězství jediného zástupce severních Čech v celostátním finále. Vedle budovy kraje budou moci zájemci hlasovat ve všech ekoporadnách našeho projektu ORSEJ. K účasti nás vede především velmi kladná odezva předchozích ročníků,“ doplnil k soutěži náměstek hejtmana Libereckého kraje zodpovědný za životní prostředí Radim Zika.
Bližší informaci o soutěži, kterou koordinuje Nadace Partnerství, lze nalézt na www.stromzivota.cz, o ekoporadnách ORSEJ pak na www.ekovychovalk.cz. Podepsat se na hlasovací arch je možné v kanceláři 1217 v budově krajského úřadu.

Vytvořeno 22.8.2007 12:16:56 | přečteno 1703x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load