Slamák 2007

Návštěva slaměného hradu či kukuřičného bludiště, desítky soch ze slámy, napínavé soutěže na slámě, ale i vystoupení kejklířů a hudebních skupin či tradiční gastronomie - ; to vše bude připraveno pro návštěvníky již šestých netradičních slaměných slavností v areálu Šťastná země v Radvánovicích u Turnova.

Cílem akce Slavnosti slámy Slamák 2007, která je ojedinělá svého druhu v celé České republice, je nabídnout program pro netradiční trávení volného času, tak, aby návštěvníci získávali kladný vztah k přírodě a produktům venkova,řekl k akci Radim Zika, náměstek hejtmana zodpovědný za rozvoj venkova, zemědělství a životního prostředí, který nad konáním převzal záštitu.
Letošní Slamák bude probíhat od soboty 11. srpna do neděle 2. září. Areál bude otevřen každý den od 9.00 hod. do 20.00 hod. Program bude opravdu pestrý: Bude si možné zhotovit vlastní slaměnou sochu (nejnápaditější výtvory budou každý víkend odměněny hodnotnými cenami), bude možné zakoupit originální keramiku Maříž, postavit si iglů a pořádně se zkoulovat… Slamák je prostě akce, kde si to své najde opravdu každý.
Více o programu, který společně připravují Liberecký kraj a občanské sdružení Alternativa 3000, i o dalších akcích v areálu Šťastná země můžete nalézt na internetových stránkách www.stastnazeme.cz.

Vytvořeno 20.6.2007 9:03:51 | přečteno 1662x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load