Slavnosti slámy „Slamák 2006“

Letos již popáté se v areálu Šťastná země v Radvánovicích u Turnova odehrají veselé dožínkové slavnosti, jejichž hlavním cílem je nabídnout program pro netradiční trávení volného času v přírodě. Od 12. - 27. srpna, každý den od 9.00 do 20.00 hod., budou moci příchozí navštívit slaměný hrad či kukuřičné bludiště, zúčastnit se napínavých soutěží na slámě, pobavit se při vystoupení kejklířů a hudebních kapel či ochutnat tradiční gastronomii. Součástí slavností slámy bude letos poprvé také netradiční Rajčatová bitva s pivní veselicí.

„Cílem akce, která je ojedinělá svého druhu v celé České republice, je nabídnout kvalitní program pro trávení volného času v přírodě tak, aby návštěvníci získávali kladný vztah k přírodě a produktům venkova,“ řekl ke Slavnostem slámy Radim Zika, náměstek hejtmana zodpovědný za resort rozvoje venkova, zemědělství, životního prostředí a informatiky, který nad konáním převzal záštitu a v sobotu 12. srpna ve 13.00 hod. šestnáctidenní program slavnostně zahájí.

Více o akci, kterou společně pořádají Liberecký kraj a občanské sdružení Alternativa 3000, i o areálu Šťastná země můžete nalézt na internetových stránkách www.stastnazeme.cz.

Vytvořeno 19.6.2006 10:55:51 | přečteno 1784x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load