Slavnosti slámy začínají

Návštěva slaměného hradu či konopného bludiště, desítky soch ze slámy, napínavé soutěže na slámě, ale i vystoupení loutkových divadel a hudebních skupin či tradiční gastronomie - to vše bude připraveno pro návštěvníky již sedmých netradičních slaměných slavností v areálu Šťastná země v Radvánovicích u Turnova.

„Cílem akce Slavnosti slámy Slamák 2008, která je ojedinělá svého druhu v celé České republice, je nabídnout program pro netradiční trávení volného času, tak, aby návštěvníci získávali kladný vztah k přírodě a produktům venkova," řekl náměstek hejtmana Radim Zika, který nad konáním převzal záštitu.

Letošní Slamák bude probíhat od soboty 9. srpna až do konce měsíce. Areál můžete navštívit každý den od 9.00 do 20.00 hod. Program bude opravdu pestrý: Každý bude mít možnost si zhotovit vlastní slaměnou sochu (nejnápaditější výtvory budou každý víkend odměněny hodnotnými cenami), pořádně se zkoulovat… Slamák je prostě akce, kde si to své najde opravdu každý.

Letos se navíc můžete těšit na třetí ročník folkového festivalu, který v sobotu 23. srpna nabídne řadu kvalitních skupin.

Více o programu, který společně připravují Liberecký kraj a občanské sdružení Alternativa 3000, i o dalších akcích v areálu Šťastná země můžete nalézt na internetových stránkách www.stastnazeme.cz .

Vytvořeno 1.8.2008 17:46:34 | přečteno 1809x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load