Třetí ročník soutěže Město stromů vyhlášen

Nadace Partnerství vyhlašuje již třetí ročník soutěže Město stromů, která je určena pro všechny obce a města na území ČR o minimální velikosti obce III. typu (tj. obce s rozšířenou působností). Ve vítězném městě bude realizována roční osvětová kampaň s tématikou stromů. Kromě putovního žezla a titulu Město stromů získá vítěz také finanční prémii 250 000 Kč a roční asistenci Nadace Partnerství.

Cíle projektu:

· zvyšování zájmu občanů o životní prostředí města, ve kterém bydlí a pracují;
· podpora aktivit motivujících širokou veřejnost zapojit se aktivně do ochrany přírody, zkvalitňování životního prostředí a veřejného života vůbec;
· zlepšování vztahů v místní komunitě a vytváření nových partnerství prostřednictvím spolupráce na jednotlivých akcích, jejichž ústředním motivem jsou stromy;
· posílení společenského života místa;
· vytvoření konkrétních výstupů ve formě vysazených stromů či zlepšení životního prostředí daného města a okolí, do jejichž realizace budou zapojeni místní obyvatelé.

Nápad věnovat jeden rok stromům vznikl v roce 2004 ve Zdravém městě Strakonice. Na základě obrovského úspěchu kampaně se Nadace Partnerství rozhodla přenést tuto myšlenku pod názvem Město stromů i do dalších měst. Městem stromů se v roce 2006/2007 stalo Zdravé město Kroměříž, současným držením titulu Město stromů se může chlubit Tachov.

Bližší informace k soutěži, včetně formuláře přihlášky můžete nalézt na: www.stromzivota.cz/mestostromu .

ikona souboruVýzva k podávání přihlášek
ikona souboruTisková zpráva

Staňte se i Vy Městem stromů! Přihlášky se přijímají až do 5. června 2008.

Kontakt:
program Strom života
Nadace Partnerství
Mirka Drobílková
mirka.drobilkova@nap.cz
Tel: 515 903 125

Vytvořeno 26.2.2008 14:06:58 | přečteno 1509x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load