Úklid Lužiček aneb příroda to ocení

Jarní měsíce znamenají pro mnoho lidí období zvýšené aktivity. Bohužel ne všechny činy jsou chvályhodné a množství nepotřebných věcí z domácnosti končí odhozených v přírodě. V době, kdy každá větší obec a město mají svůj sběrný dvůr, je stále hodně těch, kteří asi s dobrým pocitem svůj odpad odhodí do lesa.

„Naštěstí se ještě najdou dobrovolníci, kteří věnují své síly a čas úklidu našeho ´společného domu´ bez nároku na cokoli,“ říká paní Michaela Komersová. Při kampani „Čistším Českolipskem“ jsme monitorovali nevábně vyhlížející místa na úbočí rozložitého Bouřného vrchu v Lužických horách. Zde se pokusíme zlikvidovat 2 velké černé skládky a nezapomeneme ani na blízké okolí.
Pořadatelé akce - ekoporadna ORSEJ při VMG Česká Lípa, místní skupina HNUTÍ DUHA Česká Lípa a pobočka Společnosti pro trvale udržitelný život z České Lípy - zajišťují igelitové pytle a jednorázové rukavice.
Sraz je na zastávce vlaku Jedlová ( Nová Huť ) v sobotu 14. dubna 2007 po příjezdu vlaku od České Lípy v 9:08 hodin. Společný odjezd z České Lípy-Střelnice v 8:33, z Nového Boru v 8:46 a Svoru v 8:56.
Akce je součástí kampaně „Čistším Českolipskem“ ekoporadny ORSEJ při VMG Česká Lípa.

Mgr. Jiří Stránský
koordinátor ekoporadny

ikona souboruPozvánka na akci Jarní úklid Lužiček

Vytvořeno 4.4.2007 12:20:46 | přečteno 1527x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load