V. ročník Kravařské paličkyády

Na sobotu 22. září 2007 připravuje Ekoporadna ORSEJ a Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě již V. ročník Kravařské paličkyády.

Nepůjde však o výstavu paliček na maso ani o soutěž v naklepávání řízků, jak by se z názvu mohlo zdát. Jde o zcela něco jiného. Možná bude stačit, když se k paličkám doplní ještě nitě, podvinek a herdule a mnohým bude již zřejmé o jakou akci se jedná. Stejně jako v předchozích ročnících, tak i letos bude naším cílem přiblížit návštěvníkům jedno z tradičních ručních řemesel - výrobu krajek. Návštěvníci tak budou moci obdivovat mistrné prohazování paliček a vytváření neuvěřitelně krásných tvarů a ornamentů od zkušených krajkářek. Kdo bude mít zájem, může si pod dohledem krajkářek jednotlivé praktiky i sám vyzkoušet.

Akce bude probíhat v prostorách Vísecké rychty v Kravařích

od 9:00 do 17:00 hodin.

Chtěli bychom touto cestou rovněž vyzvat nejen krajkářky, ale i prodejce s potřebami pro paličkování a jiné ruční práce, zda by nechtěli prezentovat a prodávat své zboží právě na této akci. Vítáni budou i prodejci občerstvení. Pronájem plochy za stánky ZDARMA.

Tento projekt je spolufinancován evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

ikona souboruPozvánka na Kravařské paličkyády

Vytvořeno 30.8.2007 11:56:20 | přečteno 1532x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load