V Ústí nad Labem byla otevřena ekoporadna

Vůbec první ekoporadna v Ústeckém kraji byla 19. června otevřena v Ústí nad Labem. Vznikla v rámci krajského projektu„Ústecký kraj - kraj přírody i člověka“, pro který získal Ústecký kraj z Evropského sociálního fondu finanční podporu více než 11 miliónů korun.

Zřizovatelem ekoporadny je 4. základní organizace Českého svazu ochránců přírody Tilia. Slavnostního otevření ekoporadny se zúčastnil hejtman Jiří Šulc, jeho náměstek a zástupce Radek Vonka a krajský radní Jan Kubata.

Ekoporadna se bude věnovat širokému spektru činnosti. Nabídne zájemcům například videotéku zaměřenou na ekologii, odbornou literaturu, asistenci při zpracovávání bakalářských a diplomových prací nebo programy zaměřené na ekologickou výchovu podle přání žadatele (legislativa pro ochranu životního prostředí, třídění odpadu). Chybět nebude ani poradenství pro odborné oblasti (např. ochrana životního prostředí, technologie rekultivačních prací, biodiverzita atd.). Poradna může také zprostředkovat kontakty na odborné konzultanty, poradenství při zpracovávání projektů pro čerpání dotací z EU či organizování přednášek a seminářů zaměřených na životní prostředí a ekologickou výchovu a vzdělávání.

Ekoporadna má sídlo v Domě dětí, W. Churchilla 8, v objektu ICM (informační středisko mládeže) a spolu s odborným pracovníkem je k dispozici všem zájemcům v pondělí od 7:00 do 15:30 a ve středu od 10.00 do 17.30. Pracovníky ekoporadny pro případné konzultace je možné kontaktovat na tel. č. 475 200 510, 475 209 922 popř. na e-mail: tiliacz@volny.cz.

Vytvořeno 30.6.2006 10:54:05 | přečteno 1507x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load