V září se opět uskuteční desítky akcí k propagaci biopotravin

brambory

PRAHA (ČTK) - Září bude letos již potřetí měsícem biopotravin a ekologického zemědělství. Zájemcům nabídne desítky akcí, od otevřených dnů na ekofarmách, přes bio jarmarky a dožínky po ochutnávky v bioprodejnách. ČTK to sdělil koordinátor měsíce biopotravin Tom Václavík. Projekt má za cíl informovat veřejnost o principech ekofarmaření a podpořit zájem o jeho produkty.

Měsíc biopotravin podle Václavíka získává na popularitě. Loni se v rámci kampaně uskutečnilo po celé České republice téměř 90 akcí a zúčastnilo se jich tisíce lidí. Některé ekofarmy přitom zaznamenaly při dnech otevřených dveří proti předloňsku dvojnásobný počet návštěvníků. Větší účast prý hlásila i řada bioprodejen.

Letos se do Září-měsíce biopotravin a ekologického zemědělství opět zapojí desítky ekologických hospodářství, výrobců, a prodejců biopotravin po celé ČR. Podrobný kalendář akcí, který se zatím postupně doplňuje, najdou zájemci na internetové stránce www.mesicbiopotravin.cz.

V současnosti jsou podle Václavíka biopotraviny dostupné ve více než dvou tisících maloobchodních prodejen po celé České republice. Prodeje přitom rostou. Loni Češi utratili za potraviny v bio kvalitě 760 milionů korun, meziročně o 59 procent více. Bio produkty ale zatím stále představují méně než procento spotřeby potravin. Podstatnou část poptávky kryje vzdor rozšiřování ekologického zemědělství v ČR dovoz.

zdroj: www.ekolist.cz

Vytvořeno 24.7.2007 7:38:57 | přečteno 1651x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load