Vánoce postaru

Vánoce na statku 2008

Překotné přípravy, nákupy a úklid - tak tráví řada lidí předvánoční čas. Původní podoba období adventu a Vánoc se dnes již téměř vytratila. Staré české zvyky a tradice upadají v zapomnění a to je velká škoda. K vánocům určitě patří!

„Jedním z cílů středisek ekologické výchovy je zachování starých lidových zvyků a tradic. Každý bude mít u nás o víkendu ikona souboru6. a 7. prosince, vždy od 10.00 do 15.00 hod, příležitost si oživit staré české zvyky a tradice, kterými si naši předkové zpříjemňovali období adventu a Vánoc,“ řekl ředitel Střediska ekologické výchovy Libereckého kraje Radek Hromádka.

Návštěvníci ekocentra v Oldřichově v Hájích si budou moci vyrobit vánoční dekorace z přírodních materiálů, připomenout si tradice spojené s Vánocemi, zamyslet se nad smyslem těchto svátků, ale také navštívit zvířata z farmy ekocentra - huculské koně, ovce a kozy.

„Akce je určena všem, kteří se chtějí v předvánočním shonu na chvíli zastavit. Zvyky, které se účastníkům zalíbí, mohou připojit k rodinným vánočním rituálům,“ doplnil Hromádka.

Vytvořeno 1.12.2008 16:15:18 | přečteno 1861x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load