Vánoce přicházejí

Advent byl vlastně přípravou na vánoční svátky a již od 11. století se jeho doba trvání ustálila na posledních čtyřech týdnech před Štědrým dnem. Byla to doba věnovaná především rozjímaní a půstu. Zábavy, tanec i zpěv byly zakázány.

I tak se však o adventu konaly některé lidové obřady, které tento zákaz více méně porušovaly. U dětí je velmi oblíben adventní kalendář, který jim zpříjemňoval zbývající dny do příchodu Štědrého dne. Začínal vždy 1. prosince a končil právě na Štědrý den. Každý den byl připraven malý dárek či pamlsek. Každá z adventních nedělí byla a je dodnes pojmenována. Železná, bronzová, stříbrná a poslední zlatá. Štědrým dnem začínají Vánoce. Smysl Vánoc spočíval ve vzájemné úctě, lásce a přátelství. Je to doba, kdy se rodina schází pohromadě u svátečního stolu. Zapalují se svíčky a zdobí vánoční stromeček. Lidé se navzájem obdarovávají dárečky.
Tentokrát se 8 prosince ve 13 hodin vypravíme do raspenavského ústavu sociální péče. Budeme mít možnost vyrobit si zajímavé drobnosti z různých přírodních i umělých materiálů a udělat svým blízkým radost. Budou se tu vyrábět různá vánoční přáníčka, dárečky, ozdoby na stromeček, svíčky, svícny, panáčci, zvířátka a mnoho dalšího.

Akci pořádá ji Ekoporadna ORSEJ při Středisku volného času v Novém Městě pod Smrkem.

ikona souboruPozvánka na akci Vánoce přicházejí

Vytvořeno 26.11.2007 12:26:58 | přečteno 1621x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load