Vánoce ve STŘEVLIKu

zdobené perníčky

Překotné přípravy, nákupy a úklid - tak tráví řada z nás předvánoční čas. Původní podoba období adventu a Vánoc se dnes již téměř vytratila. Staré české zvyky a tradice upadají v zapomnění a to je velká škoda. K Vánocům určitě patří!

„Jedním z cílů středisek ekologické výchovy je zachování starých lidových zvyků a tradic. Každý bude mít u nás o víkendu 5. a 6. prosince, vždy od 10.00 do 15.00 hod, příležitost si oživit staré české zvyky a tradice, kterými si naši předkové zpříjemňovali období adventu a Vánoc,“ řekl Radek Hromádka, ředitel Střediska ekologické výchovy Libereckého kraje.

Návštěvníci Ekocentra Oldřichov v Hájích si budou moci zkusit filcovat z vlny či vyrobit svíčku. Tvůrčí dílny ke zhotovení adventních dekorací připraví studenti SOŠ Liberec a SŠHL Frýdlant. Bude připravena ukázka výroby vinutých perel. Vystoupí pěvecký soubor Sboráček. Nebude chybět divadelní představení. Po celý víkend bude možné zakoupit výrobky z chráněné dílny Harcov a prodejny zdravé výživy JO - BIO. A tím výčet určitě nekončí.

„Akce je určena všem, kteří se chtějí v předvánočním shonu na chvíli zastavit. Zvyky, které se účastníkům zalíbí, mohou připojit k rodinným vánočním rituálům,“ doplnil Hromádka.

Podrobný program najdete před akcí na www.strevlik.cz a na ikona souboruplakátech.

Vytvořeno 9.11.2009 9:25:15 | přečteno 1650x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load