Velikonoční neděle v Památníku Doksy

V sobotu 7. dubna 2007 proběhla první akce ekoporadny ORSEJ v Památníku Karla Hynka Máchy v Doksech. Na začátek sezóny měli návštěvníci bývalého „hospitálku“ šanci seznámit se s různými řemeslnými dovednostmi a vyzkoušet šikovnost vlastních rukou.

Bylo opravdu co obdivovat : malování kraslic, výrobky z kukuřičného šustí a vrbových proutků, práci s dekorativními obaly a výrobu ručního papíru, nyní velmi populární patchwork a nestárnoucí krásu krajek. Odpoledne patřilo naučnému pásmu souboru Horačky, které zavítaly do Doks z Podještědí. Zájem přitáhla též přítomnost známých spisovatelů historicko-naučné literatury, manželů Vondruškových. Jejich zasvěcený výklad o Velikonocích a o pomístních zvyklostech byl správným duchovním vyvrcholením celé akce. Ve slunečném a trochu větrném dni si do „Památníku“ našlo cestu téměř 200 návštěvníků z Čech, Německa, přivítali jsme i turisty z Velké Británie.

Během akce jsme rozdávali další „zastavení z putování za Orsejkou“, celoroční soutěže ekoporadny ORSEJ při Vlastivědném muzeu v České Lípě.

Jiří Stránský, koordinátor ekoporadny ORSEJ při VMG Česká Lípa


 
Vytvořeno 10.4.2007 12:03:19 | přečteno 1672x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load