Vernisáž výstavy „Příroda a lidé Nové Guineje

Do daleké a tajuplné země nás zavede na své výstavě fotografií „Příroda a lidé Nové Guineje“ známý severočeský ornitolog a entomolog Jaroslav Klápště. Jeho výstava bude zahájena vernisáží v sobotu dne 10. února 2007 v Biberově síni Vlastivědného muzea v České Lípě. Začátek akce je naplánován na 14 hodinu.

V České republice je pouze málo srovnatelných znalců přírody a lidí vzdálených oblastí Tichomoří, mezi které patří pan Jaroslav Klápště. Autor výstavy je uznávaným odborníkem, zkušeným vypravěčem a propagátorem života ptačí říše v oblasti Austrálie a Tichomoří. Sám zde prožil několik let svého života.

„Moje fotografie pochází ze 70. let 20. století,“ říká pan Jaroslav Klápště. „Tehdy byl svět kmenů Nové Guineje naší civilizaci neuvěřitelně vzdálený. Mnohé ze zaznamenaného už neplatí. Záznamy proto mohou sloužit jako cenný archivní materiál,“ pokračuje autor. Proto jsme velmi rádi, že realizovaná výstava bude právě v našem zařízení a chceme všechny milovníky vzdálených míst a odlišných kultur k její návštěvě upřímně pozvat.

Výstava bude přístupná :

Únor - úterý - pátek 9-12, 13-16 hodin
Březen - duben - v návštěvních dnech muzea - středa - neděle

ikona souboruPozvánka - Příroda a lidé Nové Guineje

Vytvořeno 9.2.2007 8:21:14 | přečteno 1692x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load