Vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky

.

Ve čtvrtek 9. října se od 17 hodin koná v Atriu Tropické zahrady Centra Babylon Liberec vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky. Ta byla sestavena ze snímků, které lidé zasílali do stejnojmenné fotografické soutěže. Celkem se jich sešlo 209 a odborná porota jich vybrala 37, které budou na výstavě k vidění. K nim se přidala ještě jedna, která získala v internetovém hlasování veřejnosti nejvíce bodů. Vernisáž zpestří i Lukáš Pelc svou hrou na kontrabas a pro návštěvníky bude připraveno i malé občerstvení. „Věřím, že se zde setkám nejen s fotografy samotnými, ale i se všemi dalšími, kteří mají kladný vztah k Jizerských horám,“ přeje si Ondřej Petrovský, ředitel Nadace. Výstava bude následně od pondělí 13. října k vidění v nákupním městečku Centra Babylon, v listopadu se přesune do prostor OC Forum Liberec a následně ji veřejnost uvidí ve vybraných obcí Libereckého kraje. 

Na vernisáži bude představen kalendář Zaostřeno na Jizerky 2015, který odborná porota sestavila a nejlepších vystavených snímků. Samotný nástěnný kalendář ve formátu A2 obdrží všichni účastníci fotosoutěže jako malé poděkovaní za zaslané snímky zdarma. Zároveň bude k dispozici i za cenu 300,- Kč všem zájemcům. Výtěžek z jeho prodeje bude věnován zpět do Jizerských hor na výsadby původních druhů dřevin. Je také možné si ho objednávat přímo prostřednictvím emailu (jizerky@ecn.cz), telefonu (605 701 503) nebo osobní návštěvou v kanceláři nadace (Matoušova 453/21, Liberec). „Každoročně je o kalendář větší zájem a celý loňský náklad jsme rozprodali do posledního kousku. Věřím, že i letos se setká s takovýmto úspěchem,“ doufá Petrovský.

ikona souboruPozvánka

Soutěž vyhlásila Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor již po čtvrté. S nápadem vydávat kalendář a pořádat tuto soutěž přišel v roce 2011 jeden ze zakladatelů a předseda správní rady nadace František Pelc. I díky výtěžku z loňských let bylo vysázeno již přes 40 000 mladých buků, dubů, jedlí a dalších dřevin, které mají své nezastupitelné místo v druhové skladbě jizerskohorských lesů. „Druhově i věkově rozmanitý les je nezbytný pro jeho dlouhodobou stabilitu a i přes vyšší počáteční náklady při jeho obnově je to jediná smysluplná cesta,“ vysvětluje Petrovský.

Více informací:
Ondřej Petrovský
ředitel Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor
tel.: 605 701 503
e-mail: jizerky@ecn.cz, www.jizerky.ecn.cz


Vytvořeno 7.10.2014 11:30:21 | přečteno 1531x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load