Vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky

Ve čtvrtek 4. října 2012 se od 18:00 hodin uskuteční v Centru Babylon v Liberci vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky. Ta vznikla ze stejnojmenné fotografické soutěže, kterou Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor vyhlásila počátkem března.

 "Z více jak 200 snímků, které do červnové uzávěrky dorazily, vybrala odborná porota 30 fotografií, které se staly součástí výstavní kolekce. Z nich následně vybrala 13 vítězných, ze kterých jsme sestavili nástěnný kalendář ve formátu A2 na rok 2013." řekl Ondřej Petrovský, ředitel nadace Zároveň po celou dobu letních prázdnin probíhalo na internetu hlasování široké veřejnosti, ze kterého vzešel vítěz diváckého ceny. "Tyto snímky jsme nechali přetisknout na reprezentativní panely, které budou v Babylonu také k vidění. Výstavu si mohou návštěvníci prohlédnout až do konce října, následně se přesune do prostor obchodního centra Fórum Liberec a počítáme i s jejím pokračováním (jakožto putovní) po vybraných obcích Libereckého kraje" doplnil Petrovský.

ikona souboruPozvánka

V rámci vernisáže odměníme všechny soutěžící kalendářem a pro autory nejlepších snímků máme připravené hodnotné ceny. Ostatní si mohou kalendář zakoupit za 300,- Kč a to nejen na vernisáži, ale i v kanceláři nadace (Matoušova 453/21, 460 01 Liberec 3), případně objednat telefonicky (605 701 503) nebo emailem (jizerky@ecn.cz). Návštěvníci výstavy mohou navíc přispět do sbírkové pokladničky, která bude u výstavy instalována. Výtěžek z veřejné sbírky i z prodeje kalendářů bude věnován na projekt výsadeb původních druhů dřevin a keřů v Jizerských horách a na ekologickou výchovu dětí. Přispět je možné i na sbírkový účet  210 683 5849/2700.

Naším cílem je ukázat krajinu i život v našich Jizerkách prostřednictvím objektivů fotoaparátů široké veřejnosti. Přesvědčili jsme se, že mezi lidmi je řada kvalitních fotografů, kteří se rádi svými snímky pochlubí. Myslíme si, že pozornost, která se věnovala těmto horám v minulosti, by neměla polevovat. Lidé nesmí zapomínat, že ekologická katastrofa, která Jizerské hory postihla, se může opakovat. Pouze cílenou a dlouhodobou péčí se může les stabilizovat a postupně se vrátit k původnímu stavu. A právě proto půjde výtěžek z této výstavy a prodeje kalendářů na pomoc Jizerským horám.

Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor byla založena v roce 1993 se srozumitelným cílem: podporovat  veškeré projekty, které přispějí k celkové rehabilitaci imisemi a tehdy i lesním hospodařením poškozené chráněné krajinné oblasti. Nadace podpořila  řadu projektů zaměřených na záchranu jizerskohorských lesů samotných a na mnoho dalších důležitých výzkumných projektů, konkrétních ochranářských opatření či ekologicko-výchovných programů pro veřejnost. Na tyto cíle rozdělila již přes 10 miliónů korun. Od počátku spolupracujeme se Správou CHKO Jizerské hory a s Lesy České republiky, s.p., což zaručuje dobré odborné zázemí pro naše počínání.

Více informací:
Ondřej Petrovský
ředitel Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor
tel.: 605 701 503, e-mail: jizerky@ecn.cz, www.jizerky.ecn.cz

Vytvořeno 3.10.2012 11:58:45 | přečteno 2220x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load