Vítání ptačího zpěvu v Turnově

Středisko ekologické výchovy Český ráj ve spolupráci se Správou CHKO Český ráj připravilo na letošní květen hned tři akce zaměřené na Vítání ptačího zpěvu. Zájemci o tuto akci se tak budou moci pod vedením zkušeného ornitologa a spisovatele RNDr. Zdeňka Mrkáčka zaposlouchat do ranního ptačího zpěvu buď v sobotu 5.5. v Turnově, v neděli 6.5. v Sedmihorkách, nebo v neděli 13.5 v Jičíně.

Sraz na první akci - v Turnově je v sobotu 5.5. v 6:00 u altánu v Rývových sadech. Zájemci o tuto akci si tak budou muset trochu přivstat - vítání ptačího zpěvu se totiž musí vždy konat v době, kdy ptáci zpívají.
Historie této mezinárodně koordinované akce u nás sahá do počátku 90. let minulého století.
Vítání ptačího zpěvu je jednou z nejznámějších aktivit České společnosti ornitologické. Dochází k ní každým rokem na přelomu dubna a května na březích rybníků, v říčních údolích, lesích nebo třeba jen v městských parcích.
Hlavním smyslem Vítání ptačího zpěvu je dostat lidi do přírody. Jak říká pan doktor Mrkáček, dnes lidé moc do přírody nechodí, zvláště ne v tuto denní a roční dobu. Cílem je samozřejmě také přiblížit lidem naši ptačí faunu a její projevy.

ikona souboruPozvánka na akci Vítání ptačího zpěvu v Turnově

Vytvořeno 2.5.2007 10:24:40 | přečteno 1989x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load