Vítání ptačího zpěvu

aneb ekoden na téma „Ptačí svět“ pro děti i rodiče. Na tuto sobotu - ; 6.5. připravilo Středisko ekologické výchovy Český ráj ve spolupráci se sdružením Suchopýr o.p.s. a Základní školou v Žižkově ulici zajímavou akci pro děti i jejich rodiče. V areálu Rývových sadů v Turnově bude připraven celodenní program zaměřený na seznámení s ptačím světem.

„Již několikátým rokem pořádáme „Vítání ptačího zpěvu“ - vycházku s ranním poslechem a pozorováním ptáků za rozbřesku s odborným doprovodem RNDr. Zdeňka Mrkáčka. Letos jsme se ale rozhodli tuto již tradiční akci oživit a rozšířit. Proto jsme mimo ranního ornitologického pozorování, které začne v 6:00 (sraz je v Rývových sadech u altánu) a je určeno spíše dospělým a větším dětem, připravili celodenní pestrý program pro celou rodinu - hlavně pro děti“, uvedla Jana Marková, koordinátorka akce.

Od 10:00 do 17:00 je v areálu Rývových sadů připraven program, jehož spojujícím prvkem je ptačí svět. Připravena je výroba ptačích budek, poznávání druhů ptáků podle jejich kabátku, křížovky a hádanky, vývoj ptačích mláďat ve vajíčku, výroba papírových ptáčků, loutek, řada soutěží a aktivit souvisejích s ptáky.
„ Výtvarnice a grafička paní Vlasta Matoušová speciálně pro tuto akci připravila krásné ptačí vystřihovánky , které bude sama s dětmi sestavovat. Účast přislíbil také sokolník Milan Straka, který by měl odpoledne dorazit s několika svými opeřenými svěřenci. Na 15:00 je připraveno loutkové představení - zahraje Divadlo z půdy Františka Pešána. Akce bude doplněna výstavou „Ptáci Českého ráje“ a srdečně na ni zveme děti i jejich rodiče“ doplnila Jana Marková.
V případě nepříznivého počasí se celá akce uskuteční v prostorách Základní školy v Žižkově ulici.

Vytvořeno 4.5.2006 7:43:06 | přečteno 1677x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load