Vliv klimatických podmínek na život včel

Včelstvo je složitý organismus tvořený mnoha tisíci jedinci. Včelí biologickou jednotkou tedy není jednotlivá včela, ale celá rodina - ; včelstvo.

Včelka vnímá svět kolem sebe pomocí soustavy orgánů. Nejdůležitější jsou tykadla, ve kterých má umístěna čidla. Jimi vnímá pachy, zvuky přenášené chvěním vzduchu, hledá potravu, rozeznává teplotu, orientuje se v terénu. Nezastupitelné místo mají včely jako výlučný opylovatel mnoha rostlinných druhů. Kdyby nebylo včel, vymizely by některé druhy, které jsou přímo závislé na toto opylovávání. Podstatou významu chovu včel je právě tato služba přírodě.

V případě zájmu o životě včel, včelařství a včelí produkty máte možnost podívat se na akci konanou ve středu 6. června 2007 v Jindřichovicích p/S.

Povíme si mnoho zajímavého o životě včel, o historii včelaření. Zjistíme zajímavosti o druzích rodu včela. O negativních zásazích lidí do přírody. Budete mít možnost prohlédnout si různé včelí produkty a zjistit jejich využití. Na závěr si budete moci vyrobit svou vlastní svíčku z pravého včelího vosku.

Pořádá Ekoporadna ORSEJ při Středisku volného času v Novém Městě pod Smrkem.

ikona souboruLetáček k akci Vliv klimatických změn na život včel

Vytvořeno 5.6.2007 11:20:50 | přečteno 1708x | MonikaD
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load