Výsledky výtvarné soutěže k letošnímu Dni zvířat

I zvířata mají svůj svátek. Na celém světě si lidé 4. října připomínají, že planeta Země není místem k žití jen pro člověka, ale patří všem živým tvorům. Datum Světového dne zvířat bylo zvoleno na počest Svatého Františka z Assisi, který byl velkým milovníkem zvířat a proslavil se postavením prvních živých jesliček o Vánocích roku 1223.

Výtvarná soutěž k Mezinárodnímu dni zvířat se v Libereckém kraji konala letos již po třinácté a opět se setkala s velmi sympatickým ohlasem. Pro autory děl, žáky základních škol, i návštěvníky výstavy se stala příležitostí k zamyšlení nad vztahem člověka ke zvířeti.

Tématem letošního ročníku byla „Zvířata pod lupou.“ Vlastní díla zahrnovala nejen vyjádření lásky k domácím mazlíčkům, ale dotýkala se také ochrany zvířat v České republice i ve světě.

Vernisáž a vyhodnocení prací proběhlo opět v Krajské vědecké knihovně. Stejně jako loni byla hlavním organizátorem soutěže Zoo Liberec.

Letos se soutěže zúčastnilo celkem 45 škol z celého Libereckého kraje. Sešlo se 543 prací. Žáci pojali toto těžké téma různě, někteří tvořili zvířata, která jsou vidět pod lupou, většinou svá díla zaměřili na živočichy bezobratlé, jiní zase věnovali pozornost detailům jednotlivých částí zvířecího těla (oči, struktury srsti,…). Našla se i velká řada opravdu kvalitních prací, které se ovšem zcela minuly tématem, a proto do bojů o ceny nezasáhly.

Z každé školy je vystaveno několik nejlepších prací v suterénu Krajské vědecké knihovny. Lze tedy porovnat výtvarné techniky a umění na jednotlivých školách. Výstava potrvá do 28.10.2010.

Seznam zúčastněných škol můžete nalézt ikona souboruzde

Výsledky letošního ročníku můžete nalézt ikona souboruzde

A tady se můžete podívat na pár fotek z vyhlášení výsledků a vernisáže:

 
Vytvořeno 21.10.2010 15:26:11 | přečteno 1608x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load